Informace o závodu Lesoběh 2018

30.6.2018 zpět ke kořenům!

logo2018_info

Tradiční vytrvalostní běžecký závod jednotlivců Veřovickými vrchy na třech volitelných trasách – 5km, 10km, 20km. Jednotlivé trasy startují s půl hodinovým odstupem tak, že se později všichni závodníci potkají a společně dobíhají do cíle. Trasy jsou převážně v terénu na lesních cestách a chodnících. Trasy 10km a 20km vedou přes vrchol Velkého Javorníku. Trasy 5km se účastní i nejmenší startující. V roce 2015 , kdy jsme pořádali nultý ročník, bylo nejmladšímu závodníkovi, (když nepočítáme ty, kteří se nesli), čerstvých 5 let!

Letošní třetí ročník bude mít opět jasná pravidla! Pravidlo číslo jedna a to nejdůležitější je, že závod bude stejný jako vloni :o)  Stejný z pohledu naši filozofie – vymyslet toho zase tolik, co se do vás vejde a udělat si ho pro nás společně. A zároveň trochu jiný v tom, že jsme zase trochu dospěli a přestali se honit za detaily, které nejsou podstatné a dáváme si ještě více záležet na těch detailech, které podle nás podstatné jsou. Limit 250 startujících je rozdělen do třech skupin podle volby trasy. V průběhu registrace se může stejně jako vloni měnit poměr závodníků mezi jednotlivými trasami. Po dosažení limitu na jedné z tras budou zbývající volná místa sečtena a v poměru rozdělena znovu mezi všechny tři trasy. Může se proto stát, že se v průběhu registrace uvolní nová volná místa pro již plně obsazenou trasu. Také to ale může znamenat, že pro trasu, kde je ještě více volných míst, ze dne na den tyto místa zmizí a objeví se na jiné trase. Důvod tohoto (loňským ročníkem osvědčeného) systému je takový, že pokud bude o některou z tras menší zájem, nebude to na úkor ostatních závodníků na jiných trasách. Myslíme si, že vás bude zase přesně tolik, že se nám ještě pořád podaří udržet „rodinnou“ atmosféru.

pohoda

Máme v plánu a věřím, že to stihneme, vychytat mouchy ať už byly technického či organizačního směru a tím si ušetřit starostí a více si tu prdel s vámi užít ! Budeme usilovně pracovat na tom, aby se znovu vše podařilo. Ale nic se nemá uspěchat, takže kdo vydrží, ten poběží :o)

Share Button