Informace o závodu 2015

Tož všeci dneska létaju po lesu, tak budem létat též , no ni?

Myšlenka na uspořádání terénního závodu „u nás“ vznikla… Nevíme kdy a proč, víme jen, že vznikla…..
Je nás několik bláznu, kteří namísto chození k výčepům běhají po lese k pramenům a místo sezení u x-boxu a jiných ptákovin dnešní uspěchané doby, objevují nové a nové trasy v naší okolní krajině. Mnohdy jsou to sice trasy lesní zvěře, která má pohon 4×4 a nemá metr devadesát, ale o to více je to pak zajímavější, když se po nich vydáte.sedmi „Tak krásná stezka,…. ta určitě někam musí vést…“ začíná to většinou. „Hm, tak asi ne“ končí to mnohdy. I přes dořezané pohony 4×4, které nezbývá v mnohých situacích objevování po vzoru sudokopytníků napodobit, došlehaného ksichtu od krásných mladých stromečků a keříků a zasviněného, potrhaného a propoceného oblečení nakonec zjistíte, že každá stezka někam vede. Ten, který sedí u výčepu, nebo u x-boxu ten cíl nenajde. Vy, kteří víte o čem to je, ani žádný cíl hledat nemusíte. Duležitejší je samotná stezka, neboli Trail – jak je poslední dobou nutností tyto lesní pešinky nazývat. Protože kdo neběhá Traily, jako by nebyl!

Takže dosti keců a teď něco konkrétního….

Naše trasy jsou rozděleny na tři délky 5km, 10km a 20km. Tedy zatím. Ukáže čas, jestli ještě nepřidáme pro fajnšmekry něco delšího na příště. Jestli bude nějaké příště, se ukáže podle vašeho zájmu. A protože nenecháváme nic náhodě, váš zájem začínáme podchytávat již od útlého věku. Tudíž je tam ta 5-ti kilometrová trasa pro malé nadšence, kteří ji mohou absolvovat s doprovodem, a nebo pro unavené jedince, kteří se necítí na větší mordu.

Trasy jsou vedeny z části po zpevněných cestách, ale jak jen se dalo, snažili jsme se, aby se jim spíše vyhýbaly. Takže čekejte lesní pěšiny, kamenité seběhy, chodníčky porostlé mechem a všechno ostatní, co v městském parku nenajdete. Pro 20-ti kilometrovou trasu je přichystána přibližně v polovině délky občerstvovací zastávka. Tedy ne, že by tam už byla, ale je plánována. Možná pro ty nejmenší a bude jich hodně, ještě postavíme za tím bukem co se odbočuje do lesa automat na coca-colu a gumové medvědy, ale s tím už se moc nepočítá. Stejně by z toho byl jenom binec po lese!

Smysl celé naší akce je ukázat i těm výčepním a boxérům jak je tady krásně. Takže hurá do toho. Není cílem vyhrát nad ostatníma, cílem je vyhrát sám nad sebou!radhostzjavorniku2

Po doběhnutí trasy každého čeká polévka/buřt – se ještě neví. Pro návštěvníky a konzumenty, kteří nechtějí nám běžcům kazit radost z iluze, kterou jsme si vytvořili a to, že jsme rychlejší a vytrvalejší než oni, bude samozřejmě připraveno taky něco dobrého a energeticky vydatného. A to po celou dobu akce. Takže i vy ostatní, přijďte naši akci podpořit a energeticky vyvážit. To znamená, že výdej kalorií při zdolávání nástrah terénu na straně jedné, je potřeba na straně druhé přijímat, aby po nás zůstal kromě stopy po propocených trikotech zase jen čistý vzduch a čistý les.

Share Button