Aktualizace gpx na 10km

Vytvořili jsme .gpx trasy 10 km a byl to zážitek. Rybářské gumáky by se hodily….. dóóóbré!

Na vrchol Velkého Javorníku je to 4,9 km, takže cca polovina trasy. Až po zadní Javorník se nic moc nezměnilo. Na zadním Javorníku vzniká namísto lesa, lesní louka s pěknými výhledy do okolí. I domorodci mají trochu problém s orientací, protože se krajina za usilovné práce malých ale vytrvalých broučků a jeho larev a následně řevu motorových pil hodně mění. Těžko říct, co je lepší… vysoký les, kde byl každý strom stejný, nebo horská louka, na kterou se začínaji vracet náprstníky a jiné dříve vytlačené rostliny a živočichové. Ze zadního Javorníku je to po rozcestí u pramene Jičínky ten pravý adrenalin – bahno, větve, vysoká tráva, prostě luxus! Ale za týden může být všechno jinak.

Gpx pro trasu 5km doplníme brzo…. možná zítra. Ale 20km se snad podaří příští týden. Ti nedočkaví si můžou otevřít trasu na mapy.cz a vygenerovat gpx tam. Nebude to sice nejpřesnější, ale nezabloudíte.

Každopádně si vemte něco čistého a suchého, do čeho se v cíli převlečete a přezujete. Šatny a sprchy budou nadstandartní.hromady

 

Share Button

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *