Proč běháš?

Jdu spát. Ráno někam vyběhnem. Možná na Radhošť, možná někam jinam, uvidíme. Vyjíždíme v půl šesté. Nemůžu dýchat napuchlým nosem od rýmy, takže mně to buď zabije, nebo posílí…. To se taky uvidí. Lidi běhají z různých důvodů. Někteří, protože chtějí vyhrávat, někteří protože se chtějí aspoň ukázat před ostatníma. Někteří se trápí, protože chtějí nějaké to kilo doů a někteří, protože mají rádi ten klid, to osvobození od starostí, ikdyž je to jen kratkodobé. Jsou i tací, kteří při běhu přemýšlí nad různýma ptákovinama. Třeba jak bude nejlepší parametricky zkonstruovat rovinu a hranici obrábění a křivku náklonu, nebo proč se všechno zelenatočí kolem peněz a lidi už nejsou schopni udělat nic pro druhého bez toho, aby za to něco čekali…. Potom člověk běží a nevnímá to kolem sebe a je otázkou, jestli mu ten běh opravdu prospívá, nebo ne.
Proč běháš nebo neběháš Ty?
Baví Tě pořádně se zřídit a zatím co tělo pracuje jako stroj (pokud ho zrovna nezapomněli namazat), hlava se vznáší a pluje někde prostorem?
Nebo jsi masochista, který přemýšlí nad tím jak se tělo zrovna trápí a co mu to dá? Nebo jen tak rád bloudíš a objevuješ a je Ti vlastně jedno jestli zrovna sprintem, nebo po čtyřech v křoví. Baví Tě závodit? Proč? A proc ne?

Share Button

4 thoughts on “Proč běháš?

  1. Běhat jsem začal, protože mě nebaví chodit 😉 Později přišel nějaký ten závod, ale bohužel ne všechny závody mi sedli. Nemám rád, když jsou lidé na startu nervózní, ptají se za kolik dávám desítku atd. Prostě mám rád klid a ten jsem nasel v ultra. Lide jsou na startu takoví jiní (blázni) a to je super. Tak prostě běhám hlavně tyto akce. Jo a samo, že pro radost, protože pro peníze běhají jiní borci 😊

  2. Tady jedna prý běhá, protože má nové boty a bundu, která jí k domu dohromady ladí s čepkou…. Tak doufám, že to nemyslela vážně 😃

  3. Ja zacal behat ve 49letech.Do te doby jsem behani nesnasel,protoze za mladych let jsem MUSEL nadehat stovky km,tak jsem mel k tomu odpor.Jak jsem obevil tu uzasnou svobodu,nejdokonalejsi antistresovy prostředek,vycisteni tela i ducha,tak na behani nedam dopustit.Tudiz beham protože me to bavi a občas se postavim i s cislem.Pak pozoruju casy,jak jsem dopadl koho mladsiiho jsem predbehl.JE TO PROSTE NASE EGO.Ale nejradej beham jan tak at sam nebo s kamaradama,ale v mem veku uz malo kdo chce.Pri behani se mi zlepšily plice cely krevni obeh a taky ze veskery bordel vypotim do trika.Pak uz v tele řadi endorfiny.Tak všichni kdo jsou lenivi a to jsme všichni tak zacnete pomaloučku pobehavat,protoze nikdy není pozde.
    Zdravi Jarouš Kudrnáč

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *